10 עובדות קפיצה באנגי שלא ידעת

קפיצת באנג'י היא ספורט הרפתקאות מרגש ומרגש שחובה לכל הגילאים, אך לפני שאתם יוצאים להרפתקה שלכם, הנה כמה עובדות מעניינות שכנראה לא ידעתם על הספורט שאליו אתם עומדים להסתכן.

  1. קפיצת באנגי נקראה על שם החוטים האלסטיים החזקים המשמשים בדרך כלל לאבטחת מטען.
  2. הפעילות הראשונה שהייתה דומה לקפיצת בונגי נעשתה על ידי צעירים מאי חג השבועות באיי ונואטו. גברים אלה היו קופצים מרציפות עץ כשהרגליים מהודקות בגפנים כדי לאמת את גבריותם.
  3. באפריל 1979, Clifton Suspension Bridge- סטודנטים לא שגרתיים באוקספורד ביצעו את הקפיצה הראשונה באמצעות חוטי הלם גומי ארוגים בניילון. ארבעה מחברי מועדון הספורט המסוכן של אוניברסיטת אוקספורד שקפצו מהגשר כשהם מצוידים בכובעים וזנבות נעצרו מיד לאחר ההופעה.
  4. הבונגי ג'אמפ המסחרי הגבוה ביותר היה 233 מ 'ממגדל מקאו בסין.
  5. קרל דיוניסיו השתמש בקונדומים עבור חבל הבנג'י שלו כאשר ביצע את ההישג בגובה 100 רגל בדרום אפריקה.
  6. הקפיצה הוותיקה ביותר בוצעה על ידי מוהר קיט בגיל 96, על גשר בלוקרנס בדרום אפריקה, 160 מטר מהגשר בגובה 216 מטר. הוא אמר שהוא ניסה את זה בשביל "הריגוש וכדי להיפטר מהפחד".
  7. "באנגי" או "באנג'י"? ישנם שני כתיבים המשמשים לספורט אתגרי. המילה "בנג'י" כך נקראה במקור כשהאנגלים מאוקספורד התחילו את הספורט. המונח התייחס גם לשימוש בחבלי הלם. זה היה מגוון של מיתרי גומי, שהם פופולריים בצפון אמריקה. עם זאת, הספורט הפך פופולרי יותר בניו זילנד והם כתבו אותו "באנגי". במדינה זו השתמשו בכל מיתרי הגומי שאין להם הגבלת התארכות.
  8. המקום המסחרי הראשון בעולם שחווה את הספורט היה בניו זילנד, בגשר קוואראו, שגובהו 43 מטרים. כאן החלו AJ האקט והנרי ואן אש את הספורט.
  9. אלן ג'ון האקט, יזם ניו זילנדי הוא אב לקפיצות באנגי. הוא פיתח את חוט הבונגי בשנות השמונים והקים חברה משלו AJ האקט באנגי.
  10. AJ האקט בונגי על גשר קוואראו בקווינסטאון, ניו זילנד נפתח בשנת 1988 והפך לאתר הקפיצות המסחרי הראשון בעולם. עם גובה של 43 מטרים המתגאה בבנגי היחיד באזור בו תוכלו לגעת, לנפנף או לטבול במים במלואם. אתר זה מפורסם גם באטרקציות התיירותיות האחרות שלו והוא מהווה מורשת היסטורית עשירה

Source by Brett Hughes

About admin

Check Also

ויסלר, קולומביה הבריטית – מגרש משחקים לכל ימות השנה

Whistler, שבו אתה יכול לעשות סקי, סנובורד ומגלשת בחורף ולרכוב על אופניים, לטייל וגולף בקיץ; …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments