10 עובדות על אופני הרים שלא ידעתם

עד כמה שמישהו זוכר, רכיבה על אופניים הייתה חלק מהילדות של כולם. זכור את הפעם הראשונה שהיתה לך ללכת על אחד; זה הרגיש כמו הר של הישג. עכשיו, כשיש לך את הכוח והגפיים לרכיבה על אופניים משופרת יותר, ההר הזה הוא עכשיו למעשה חלק ממנו. זוהי הרפתקה מסוג אחר לגמרי כשאתם עוברים בשבילים מאתגרים וזורמים דרך שמורות טבע נשגבות ושובות לב. אבל מאיפה הגיע הספורט הפופולרי הזה? מי הם האנשים שייחסו את הפופולריות של הספורט? להלן 10 עובדות כדי לרתק את העניין שלך.

  1. ההיסטוריה של ספורט אתגרי זה חוזרת עד 1970 בקליפורניה, ארה"ב. זה היה על הר טמלפאיס שעשה את הסימן הזה להיות המקור של אופני הרים. האבות המייסדים של הספורט הזה נחשבו לג'ו בריז, גארי פישר, קית' בונטראגר, צ'רלי קנינגהם וטום ריצ'י. באמצעות בלמי רכבת תחתית בסיירות שעברו הסבה, אב הטיפוס הראשון של אופני הרים נועדו כולם בירידה. כלומר הם מעולם לא רכבו על האופניים שלהם במעלה הגבעה, הם היו צריכים להעביר אותם עד לנקודת ההתחלה ולרכב עליהם במורד. 5 האנשים האלה נאלצו לאלתר הרבה, דברים כמו התקנת צמיגי בלון שיכולים להתאים את עצמם לכל תנאי הדרך, ואריזת בלמי רכבת מאולתרים עם גריז כי הייתה להם נטייה להתחמם יתר על המידה. בהמשך 5 האבות המייסדים הללו פיתחו את האופניים ופתחו חנות.
  2. בארט ג'ן ברנט'נס מהולנד זכה באירוע אופני הרים הראשון באולימפיאדת אטלנטה.
  3. הווריאציות השונות של הספורט הן; קרוס קאנטרי, חורף בירידה, נסיעה חופשית, סיבולת ואקסטרים. דיסציפלינות שונות אלו של אופני הרים מספקות מגוון רחב ואפשרויות להתאים פעילות לדרישות הרפתקאות ספציפיות של הרוכבים ודרישות אדרנלין.
  4. בשנת 1995 הוצגה דאונהיל למשחקי האקסטרים הראשונים אי פעם.
  5. בשנת 1997 במהלך משחקי ה-X-Winter, זה היה גם אחד מענפי הספורט האקסטרים הבולטים.
  6. בלימה בספורט זה דורשת שימוש בראש. לא זה לא ממש "משתמש בראש" כשלעצמו. המשמעות היא שבלימה היא מיומנות שפותחה באמצעות הידע הנכון של טכניקות המיושמות באמנות העצירה הבטוחה, ובלימה כדי למנוע תאונות ותרחישים מסוכנים אפשריים אחרים.
  7. איגוד אופני הרים הבינלאומי (IMBA). ארגון ללא מטרות רווח שהוקם בשנת 1988 הוא תומך בשיפור ובשימור שבילים לרוכבי אופנוע בכל רחבי העולם. נכון להיום, IMBA מזוהה עם עמותות ברחבי העולם כאשר לאוסטרליה יש את אחת החברות הרבות ביותר. IBMA מלמדת על טיפול בשבילים, בניית שבילים ותכנון. זה היה אחד המקורות המהימנים ביותר לבילוי בשבילים.
  8. מרוץ אופני ההרים הטרנס-הימלאיה הגבוה בעולם מתקיים בחלק הטיבטי של הר האוורסט שגובהו 17,160 רגל.
  9. מרוץ אופני ההרים הארוך בעולם היה נסיעה מקנדה למקסיקו. עם 2,700 מיילים מעל הפער היבשתי בהרי הרוקי.
  10. סם היל, רוכב הרים מקצועי אוסטרלי (תחרות דאון-היל) הוא האוסטרלי הצעיר ביותר שזכה אי פעם בתואר אליפות עולם. הוא זכה בתואר האליפות הראשון שלו בגיל 16 והגיע למקום השלישי באליפות העולם וייל ב-2001.

Source by Michael Whitlam

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments