קסדת אופני כביש או הרים – באיזה מהם אתה בוחר?

בין אם אתה רוכב על אופני כביש או אופני הרים, אתה בהחלט צריך לחבוש קסדה למטרות בטיחות. קסדה טובה יכולה להגן על הראש מפני השמש ומכל תאונה.

פעם זה היה המצב שעבור כמה מירוצי כביש שמסיימים בהר, רוכבים יכולים לרכוב מבלי לחבוש קסדות. אבל אפילו הכלל הזה נגרד עכשיו. למטרות בטיחות, כל אירועי המרוצים (אופני כביש ואופני הרים כאחד) חייבים להתקיים עם קסדות – ללא יוצא מן הכלל. אם יימצא רוכב ללא קסדה, הוא או היא ייפסלו.

אבל מה קורה אם אתה לא רוכב במירוץ? האם אתה עדיין צריך לחבוש קסדה? השכל הישר אומר לנו שהקסדה יכולה לסייע בהגנה על הראש שלנו במקרה של תאונה. ובכל זאת, רוכבים רבים לוקחים את הנושא הזה בקלות ראש ולא מצליחים לחבוש קסדות בזמן הרכיבה.

באופני כביש, האופניים נוסעים במהירות גבוהה יותר. במהלך ירידות, המהירות מגיעה עד 100 קמ"ש. זה מהיר כמו רכב מנועי! התרסקות עלולה לגרום לפציעות חמורות או במקרה הגרוע, אפילו להיות קטלנית. יש כל כך הרבה רוכבים שכותבים בבלוג על ההתרסקות שלהם, ורבים פשוט שמחו שהקסדות שלהם חבשו כשהם התרסקו. הם שמרו את הקסדות השבורות שלהם כמזכרות. עכשיו הם יכולים להשוויץ ב"צלקות" שלהם לחברים שלהם.

אתה עלול להזדעזע כשאתה רואה את התמונות האלה של הקסדות מכיוון שברוב המקרים, החלק האחורי של הקסדה נסדק. זה אומר שאם אתה לא חובש קסדה, הראש שלך יספוג את מלוא עוצמת הפגיעה. וכל פגיעה חזקה בחלק האחורי של הראש יכולה רק לאיית אסון. אז אל תתייחס לזה בקלות ראש, חבוש את הקסדה שלך כשאתה רוכב.

אם אין לך, איך בוחרים קסדה טובה? רוב הקסדות נבדקו במעבדות כדי להיות מסוגלות לרכך פגיעה חזקה במהלך תאונה. עם זאת, קסדות באיכות טובה יותר מציעות יותר נוחות ומפחיתות גרר.

אם אתה רוכב על אופני כביש, היצמד לקסדת אופני כביש. קסדות כביש בנויות בצורה אווירודינמית יותר כדי להפחית את התנגדות הרוח. האזור הקדמי של הקסדה מחודד יותר כך שהרוח נעה בצורה חלקה לחלק האחורי של הראש. חוץ מזה, אתה תיראה טוב יותר בקסדת כביש.

אבל אם כבר יש לך קסדת אופני הרים, אולי תרצה להשתמש באותה קסדה, במיוחד אם אתה אוהב רכיבה לפנאי. אלא אם כן, כמובן, קסדת אופני ההרים שלך היא קסדת פנים מלאה. אז אתה צריך להשיג משהו אחר. אתה בהחלט לא רוצה ללבוש קסדה מלאה בזמן רכיבה על אופני כביש. קסדה מלאה יכולה למנוע פציעות בפנים כאשר אתה רוכב בשטח קשה על אופני הרים.


Source by Darren W Chow

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments