עד כמה חשובות מסגרות אופני הרים?

שלדות לאופני הרים הן הבסיס לחוסן, למשקל ולמראה הכללי של האופניים. זו הסיבה שכאשר רוכשים אופני הרים חדשים, רוב המקצוענים וחובבי הרכיבה נותנים בדיקה יסודית למסגרות במקום רק לתת להן מראה סתמי או שטחי. למרות שהוא עשוי להיראות דומה למתבונן מזדמן, לכל מסגרת יש גדלים שונים, סימטריה וחומרים בשימוש אשר מותאם למבנה גוף מסוים של רוכב האופניים שרוכב עליו.

רוב שלדות אופני ההרים הקיימות היום בשוק מורכבות לרוב מפלדת אלומיניום. זה יוצר מבנה יציב, אך קל מאוד, מה שמקל על התמרון של חובב הרכיבה על אופניים. למרות שעדיין קיימות מסגרות המורכבות מברזל מגולוון או פלדה, אלו דוהות במהירות אל השכחה ומוחלפות באלומיניום ובכמה חומרים קלים אחרים כמו טיטניום.

באופן טבעי, אם אתה רוכב אופניים, אתה תמיד ללא ספק תעדיף את החומר הקל ביותר שירכיב את המסגרת שלך. כאן נכנסת לתמונה המתכת קלת המשקל הקריאה טיטניום. שלדות אופניים העשויות מטיטניום הן כמעט חסרות משקל, אך עם זאת יציבות מספיק כדי לעמוד בפני הקשיים של רכיבה על אופניים קרוס קאנטרי. הבעיה היחידה עם טיטניום כרגע היא העלות הגבוהה ביותר שרק מעט חובבי רכיבה על אופניים יכולים להרשות לעצמם. זו הסיבה שרוב חובבי הרכיבה עדיין מעדיפים שהאופניים שלהם יהיו בעלי שלדות אלומיניום מכיוון שהם מאוד נוחים. למרות שהן עשויות להיות לא קלות כמו המסגרות העשויות מטיטניום, מסגרות אלומיניום מצליחות מאוד בסוגים שונים של מסלולים.

תחום שיקול נוסף שעליך לבדוק היטב הוא גודל המסגרת. זכור כי למסגרות אופני הרים יש גדלים שונים התואמים לגובה ולמבנה הגוף של רוכב האופניים שהיה רוכב עליהם. גודל שלדת אופני ההרים נקבע בדרך כלל על ידי מדידת מרחב המסגרת ממרכז תושבת הבסיס ועד לחלק העליון של הצינור העליון שלה.

השגת מסגרת האופניים הנכונה היא חשובה מאוד מכיוון שהיא יכולה להשפיע על האופן שבו אתה מתמרן את האופניים שלך. זכרו שכל גדלי המסגרת מושפעים ממבנה הגוף הייחודי של רוכב האופניים שיירכב עליו ולכן עליכם לבחור בקפידה את שלדת אופני ההרים במידה שתואמת במידה רבה את מבנה הגוף שלכם.

לאחר שקבעתם נכון את המשקל ואת הגודל של מסגרת אופני ההרים שאתם מחשיבים כמושלמים עבור מבנה הגוף שלכם, כעת תוכלו להתחיל את אותו מסע קרוס קאנטרי מרגש שאליו השתוקקתם להתמכר.


Source by Suzie Sanchez

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments