מה קרה אי פעם לצלילה כספורט?

אני צלילה משנת 1993 ובמקצועי מאז 1995. בשנים אלו ראיתי שינוי בענף הצלילה ובמיוחד הרעיון ללמוד לצלול. פעם ספורט ההרפתקאות שנהנו בו היו סקי, צלילה או שיט. לעתים קרובות הם נחשבו לספורט אתגרי הדורש ניסיון והכשרה שיהיו במקרים מסוימים נמרצים. עם 'ציד הים' בטלוויזיה וז'אק קוסטו חוקר את הכחול העמוק, רבים מהבייבי בום גדלו עם הרעיון שנשימה מתחת למים היא הרפתקה ורבים נשבעו לעשות זאת לפני מותם.

עם כניסתן של ספורט אתגרי אחר מסנפלינג ועד רפטינג מים לבנים הייתה מעט תחרות על דולר ההרפתקאות. הציגו את הדור הבא של Y או X עם הצורך בסיפוק מיידי והרעיון לסיים קורס של 4 ימים ללמוד לצלול רק כדי להיכנס מתחת למים פתאום איבד את כוחו. אתה יכול לקבל יותר כסף עבור צניחה חופשית בטנדם תוך כמה שעות, אם כי באותה עלות של ביצוע קורס צלילה. זה השפיע על מספר האנשים שלומדים לצלול. כאשר "JAWS" פגע במסך הגדול הירידה הגדולה ביותר של אישורי הצלילה. מאז היו לנו צונאמי, התחממות כדור הארץ, 9/11, וכל מספר אחר של תקריות שכולם הפחיתו את קליטת הצלילה או את הירידה באישורים ברחבי העולם.

בואו נסתכל מה קרה לקורס למד לצלול של PADI שבו מתחיל הצולל הלומד בדרך כלל.

בשנות ה-80, הקורס למד לצלול בסידני, אוסטרליה היה בסביבות 495 דולר אוסטרלי ל-4 ימים + עלות הציוד שהיה צריך כדי לצאת לדרך. לוח הזמנים יאפשר לך לבלות יום בכיתה ולפעמים לילות נוספים, יום בבריכה ויומיים בים כדי להשלים 4 צלילות.

לאחר זמן מה החלו מרכזי צלילה לעבות את המסלול לתקופה קצרה יותר. בשנת 1996, הייתה לי תיאוריית הקורס המתוכנן הראשון של 3 ימים – תיאוריית חמישי בלילה, שבת בבריכה למיומנויות, קצת יותר תיאוריה שבת אחר הצהריים ואחריה 2 ימים בצלילות באוקיינוס. האם זה עזר באישורים? ובכן, זה קרה אבל במאמץ להגדיל את הערך, היינו לוקחים את הלקוחות למסע צלילה עבור 2 הצלילות האחרונות ואחריהן 2 צלילות כיף מסירה. אולם למרות שלוח הזמנים היה ארוך יותר מ-4 ימים, זה נתן ערך רב יותר ללקוח בעיני מפעיל הצלילה. אבל האישורים בסופי שבוע בחוץ עדיין ירדו מכיוון שאנשים לא רצו לבלות שני סופי שבוע בצלילה או לבלות סוף שבוע בבית קומותיים. בשנת 2001 האפשרות לסיים את קורס הצלילה בסידני ללא סוף השבוע הייתה סטנדרטית.

עכשיו אם אתה לא מציע משהו שונה איך אתה מבדיל את עצמך מהמתחרים שלך? ובכן פרסום ומחיר. אז זה מתחיל את ירידת המחירים בקורסי לימוד צלילה, מה שהוביל לקורסי צלילה שנמכרו ב-199$ ו-149$ או הביאו חבר וקבלו 2 במחיר של אחד. זה הוביל לכך שהשחקנים הגדולים כמו Pro Dive סיפקו יותר הסמכות אך לא הרוויחו כסף על הקורס, ונאלצו להשתמש במכירות ציוד ובנסיעות צלילה כדי לשמור על רווחים. בעקבותיה הייתה מלחמת מחירים ספירלית, שהרעיבה את השחקנים הקטנים יותר. כתוצאה מכך אובדה היכולת לשמר לקוחות עקב ההתמקדות בקורס למד לצלול.

בשנת 2006, עם כניסתו של ה- DVD של PADI, הוראה מרשם נתנה אפשרות להעביר קורס במחיר תחרותי בלוח זמנים שיתאים לאנשים נוספים. הקורס בן היומיים למד לצלול נולד. לוח זמנים זה הוכיח את עצמו כמנצח הן עבור הלקוח והן עבור מפעיל הצלילה. זה אמנם דורש יותר ניהול ומדיניות הזמנות מחמירה יותר, אבל עם הבאגים שגוהרו לוח הזמנים הזה שיפר את ההסמכות מקורסי למידה לצלילה ועד לקורסי המשך. יש לו יתרון תחרותי עבור מפעיל הצלילה הממלא את כל הדרישות הנדרשות.

בשנה שעברה 2007 ל-Pro Dive Drummoyne היו עליות משמעותיות בהסמכות ויצא נגד המגמה של תעשיית הצלילה בהיותו אחד ממרכזי הצלילה היחידים בסידני שעושים זאת. הדבר התאפשר באמצעות כוונון עדין של הכלים מ- PADI והצבת מערכת המובילה לקורס הסמכה מהנה ובטוח בזמן. כמפעילת הצלילה הראשונה שהציעה את התוכנית, אני משוכנעת כעת שזו הדרך קדימה להתחרות בספורט אתגרי ובטבע המשתנה של הלקוח שבו זמן הוא כסף.


Source by Brad Greentree

About admin

Check Also

יוהנסבורג כיעד תיירותי ברמה עולמית

לעתים קרובות מתעלמים מיוהנסבורג כיעד תיירותי בדרום אפריקה, כאשר קייפטאון והפארק הלאומי קרוגר הם באופן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments