מה מייחד את ספארי זמביה?

זמביה היא הסוד השמור ביותר של אפריקה. זהו הענק הישן של הספארי האפריקאי. זה גם האנשים הידידותיים והשלום שהמדינה שומרת עליה וממשיכה ליהנות. זה מה שהופך את המדינה למקלט של שלום למפלטים מהשאיפה האזרחית. …וזמביה היא מרכז הטיולים באפריקה.

זמביה ממוקמת בדרום מרכז אפריקה עם שמונה מדינות שכנות. יש 19 פארקים לאומיים ו-34 אזורי ניהול משחקים. כך עצום 30 אחוז של המדינה 752,614 קמ"ר . למדינה יש את משאבי המים הגדולים ביותר בדרום אפריקה. יש שטחי אדמה ריקים גדולים במצב בתולי ואחוזת חיות בר גדולה. משאבי הטבע הייחודיים של זמביה כוללים מינרלים כמו נחושת, אבנים יקרות ועץ; גם עץ קשיח מקורי וגם עץ אורן אקזוטי רך.

הגנים הלאומיים

מתוך 19 הפארקים הלאומיים דרום לואנגווה היא שמורת המשחקים המובילה של זמביה. ה הפארק הלאומי דרום לואנגווה יש כנראה את המגוון והריכוז הגדולים ביותר של משחק באפריקה ואולי בעולם. מומחים בספארי בחיות בר חושבים שבפארק המשתרע על פני 9,990 קמ"ר יש כמה מאזורי הצפייה הטובים ביותר. היא מדורגת כאחת משמורות הצייד המובילות בעולם עם שפע ייחודי של חיות בר. ישנם בעלי חיים נדירים ונמצאים רק בפארק. דוגמה לכך היא ג'ירפה Thornicraft.

שמורת משחק נוספת היא הפארק הלאומי קפה. 22,400 קמ"ר רחב הידיים הוא הפארק הלאומי השני בגודלו בעולם והוא בערך בגודל של ויילס בבריטניה וכפול מהפארק הלאומי ילוסטון בארה"ב. הפארק ממוקם במרכז-מערב זמביה ומתהדר בצפייה מצוינת במשחק, צפרות ודיג.

בפארק שני אזורי ביצה ייחודיים. ה מישור ההצפה בבוסנגה בגזרה הצפונית היא מיוחדת. נהרות לונגה, לופופה וקפואה הירוקה-אמרלדית חוצים אותה. כאן נמצאים ריבוי מינים של בעלי חיים וציפורים. מישור בוסנגה הוא מדינת אנטילופות. הלוך האנדמי ממלא את מישוריו. הגבול הדרומי של הפארק פורץ גם לאזור ביצה נוסף, מישורי ננז'ילה. המישורים נמצאים ליד האגם החדש ביותר של זמביה בסכר Itezhi-Tezhi.

שמורות נחושת ואבני חן

מלבד אחוזת החי והצומח, המדינה מחזיקה ב-6 אחוזים ממאגרי הנחושת בעולם. בנוסף זמביה היא היצרנית המובילה של אבני חן יקרות למחצה, כולל היופי הנדיר, אמרלד ירוק. אמטיסט, נופך, טורמלין, סיטרין ואמיתותיהם מצויות גם בזמביה. רוב מוצרי אבני החן המוגמרים והגמורים למחצה מיוצאים לכל העולם.

שטחי ארץ ושממה

יחס האוכלוסייה לקרקע הוא מהנמוכים באפריקה. עם פחות מ-15 אנשים לקמ"ר הוא אחד הנמוכים בעולם. האוכלוסייה הדלילה הותירה חלק גדול של זמביה בתולי ובמצבה הטבעי.

אתה זוכה לראות חיות בר שופעות בשממה בתולית. חיות הבר הן לגמרי 'פראיות ולא מאולפות'. לחלק מבעלי החיים היה מגע מועט או לא עם בני אדם. אז הפארקים הלאומיים מציגים חיות בר בסביבת הגידול הטבעית שלה, בדיוק כמו שהטבע תמיד רצה שיהיה.

הנהרות והאגמים של זמביה

הנהרות, האגמים והאזורים הביצים הגדולים של זמביה נחשבים למרכיב הגדול ביותר של משאבי המים בדרום אפריקה. ישנם ארבעה נהרות גדולים. ה נהר זמבזימכסה את החלק הגדול ביותר של זמביה מצפון-מערב דרך הדרום ועד הדרום-מזרחי. ה Kafue.>לואנגווה כמעט מנתק את החלק המזרחי של המדינה. אבל ה צ'מבשי שהזרימה לאגם בנגוולו בצפון מרכז זמביה סבלה משינויי שמות במסלולה. לאחר שעזב את Bangweulu הוא משנה את שמו לנהר Luapula. הוא הופך לנהר קונגו ביציאה מאגם Mweru ונכנס לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו.

בדרום הוא אגם קריבה על הזמבזי. זה היה האגם הגדול ביותר מעשה ידי אדם עד שהאסואן והקוברה באסה נסכרו. אגם קריבה הוא היעד האחרון להשקעה בספארי מלבד מפלי ויקטוריה. אחר הוא אגם בנגוולו מוקף בחופי חול לבן ובאזור הביצה העשירי בגודלו באפריקה. אזור הביצה הוא ביתם של אנטילופות ה-lechwe האנדמיות וחסידות הנעליים הנדירה. השלישי הוא אגם Mweru על הגבול עם הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. ו אגם טנגניקה קצהו הדרומי של האגם העמוק ביותר באפריקה משתרע אל צפון זמביה.

נהר הזמבזי הפראי

נהר אחד שראוי להזכיר הוא נהר הזמבזי שעל שמו נקראת המדינה. ממקורו ליד גבעות קאלני בפינה הצפון-מערבית של המדינה חותך הזמבזי צורת "S" שוכבת כשהוא זורם במסלולו בסך הכל 3,450 ק"מ לפני פריקתו לאוקיינוס ​​ההודי. הכניסה שלו לאוקיינוס ​​היא דרמטית שכן היא מסתיימת בערוצי נהרות רבים המכונים דלתא.

הזמבזי עובר דרך נופים וסביבה משתנים. מהמפלים בצפון מערב דרך הנהר הרחב ואתר ה- "עדר מייז" טקס של אנשי Luvale. לאחר מכן הוא עובר דרך מישור ההצפה של זמבזי שבו קו-אומבוקה מתקיים טקס של אנשי לוזי. בהמשך הנהר חוצה אזור הררי והופך רחב ושליו. פתאום הנהר פורץ לתוך המפל המרהיב בעולם. זהו המיסטיקה ומעוררת היראה מפלי ויקטוריה.

לפני המפל הזמבזי עובר דרך נקודה ליד קזונגולה בה נפגשות ארבע מדינות; נמיביה, בוצואנה, זימבבואה ו זמביה. בשום מקום אחר לא מתכנסות מדינות לנקודה אחת בצורה כזו.

במורד הזרם של המפל מתאסף הזמבזי לאגם בסכר קריבה. במורד הזרם מצטרף אליו תחילה הקפואה, הנהר השני בגודלו בזמביה, ושנית על ידי נהר לואנגווה במפגש בו שלוש מדינות נפגשות: מוזמביק, זמביה וזימבבואה. …ולפני שפתו באוקיינוס ​​ההודי יוצר נהר הזמבזי את האגם השני והגדול יותר בסכר קוברה-באסה שבמוזמביק.

מפלי ויקטוריה היפים

עכשיו מפלי ויקטוריה הם משהו ששווה לדבר עליו. הוא מדהים, יפהפה והוא אתר מורשת עולמי. אנשי הטוקה-ליה של הצ'יף מוקוני שתמיד חיו שם בנו מקדשים רבים לאלוהויות ולטקסים שלהם. בגלל הרעם המתמשך מהמסך הגדול ביותר של המים הנופלים והערפל הנלווה אליו הנוצות מתחתית הערוץ הם כינו מפל. "מוסי-אוה-טוניה" כלומר ה "עשן שרועם". אבל אני אוהב את השם השני. שברון לב ".

פלא קטן ד"ר דיוויד לינגסטון הרופא והחוקר המיסיונר הסקוטי המפורסם לא יכול היה להתאפק ולכתוב במחלבה שלו, "…סצנות כל כך מקסימות כנראה נצפו על ידי מלאכים במעופם". כי היופי מדהים. ד"ר ליווינגסטון היה האירופאי הראשון שראה את המפל ב-16 בנובמבר 1855. הוא קרא לו על שם המלכה ויקטוריה.

בתחתית המפלים חולות קלהארי אדומים. מול המפל יורד גשם 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע (24/7). גשם הערפל הזה מטפח יער גשם קטן. וגם שתי קשתות גשם. אחד נראה במהלך היום והשני מתרחש בלילה בירח מלא. אלו הן קשתות השמש והירח הפופולריות של מפלי ויקטוריה…אבל אז זה כבר סיפור אחר!

מרכז הרפתקאות והספאריים

לאחר מפלי ויקטוריה, נהר הזמבזי עובר בתשעה גאיות שהוא ירד לעומק של 122 מטרים. תשעת הנקיקים הם למעשה מפלים לשעבר בשלבים שונים של התפתחות ונדידה של המפלים במעלה הנחל. הגירה זו מכסה את 150 מיליון השנים האחרונות!

כעת הנקיקים הם מראה מרהיב. הם גם מהווים חלק מהאזור שבו מתרחשות הרפתקאות שאיבות אדרנלין – רפטינג מים לבנים מעל 22 מפלים, קפיצת בונגי לגובה של 122 מטרים, נדנוד גיאיות, סנפלינג, עלייה לנהר, שייט בסירות סילון וכו'. מסיבה זו העיר ליווינגסטון ליד ויקטוריה מפלים מוכר כיום כמרכז ההרפתקאות של דרום אפריקה.

אם יש לך רוח נועזת, עלה לאוויר בטיסה זעירה. טוס מעל מפלי ויקטוריה, צפה בבעלי חיים בפארק הלאומי מוסי-אוה-טוניה הסמוך…ותתקרב ממש למים הזורמים של מסך המים הנופלים הגדול בעולם. אבל אם אתה מעדיף בילוי שגרתי אז אולי תרצה ליהנות מה "טיסת המלאכים". שכור מסוק או מטוס כנף קשיח. אפילו בחירה זו תהיה החוויה הבלתי נשכחת של חייך.

היכן להישאר

גדות נהר הזמבזי פזורים בבקתות ובאתרי קמפינג רבים. ביקור ב-Zambezi Waterfront עשוי להיות מה שתרצו. עם זאת, מעניין יותר הוא עיצובי הנושא של רוב הלודג'ים. יש להם סגנון אדריכלי אפריקאי חזק.

אתר הנופש סאן אינטרנשיונל הוא אתר הנופש האחרון והוא בנוי הכי קרוב למפלי ויקטוריה. אתר הנופש הוא שילוב של שני מלונות: האחד, ה זמבזי סאן הוא מלון שלושה כוכבים רק דקות ממפלי ויקטוריה והשני רויאל ליווינגסטון הוא עושר מלכותי של חמישה כוכבים.

הקירות האדומים של השמש הזמבזי מתארים סמלים דקורטיביים של התקופה הפרהיסטורית. צבעם של רישומים אפריקאים אלה דומה לחולות הקלהארי שנמצאו בתחתית המפלים. אבל היוקרה של הרויאל ליווינגסטון שונה מאוד. המשרתים והצוות הנוכחים תמיד לובשים מדים המזכירים את שמלתו של ד"ר ליווינגסטון בזמן שגילה את המפלים לפני מאה וחצי. הוא קרא למפלים לכבודה של ויקטוריה, אז מלכת אנגליה.

הבא ל הפארק הלאומי מוסי-אוה-טוניה הוא עוד מלון חדש. מלון Chrismar הושלם זה עתה ליד פארק המשחקים הלאומי המשתרע על פני 60 ק"מ. זה כאילו המלונות והלודג'ים 'צצים' כל יום!

בלוסאקה עיר הבירה של זמביה תמצאו עוד מלונות ולודג'ים מרגשים; 5 כוכבים Taj Pamodzi, מלון 5 כוכבים Intercontinental, הולידיי אין ומלונות משובחים אחרים.

בקתות המשחקים הפרטיות נמצאות כולם בטווח של חמישים ק"מ. הפופולריים הם Lilayi Lodge, לודג' ספארי פרוטיאה, ו חמינוקה..>איך להגיע לזמביה

המבחר רחב. אתה יכול לבחור להגיע באוויר ולנחות בכל אחד מארבעת שדות התעופה הבינלאומיים שיש להם מתקני התאמה אישית והגירה מלאים. נמל התעופה הבינלאומי Mfuwe נמצא על הגבול עם שמורת המשחקים הראשית של זמביה, הפארק הלאומי דרום לאונגווה. אחר נמצא בנדולה על חגורת הנחושת של זמביה. ועוד אחד הוא נמל התעופה הבינלאומי של לוסקה 22 ק"מ מעיר הבירה של זמביה. אבל נמל התעופה הבינלאומי ליווינגסטון הוא מיוחד. רק 8 ק"מ ממפלי ויקטוריה שאת תצפיתם הראשונה מקבלים מהאוויר בגישה לנחיתה.

ואז אתה יכול לבחור להגיע בדרך מכל אחת משמונה המדינות השכנות אבל בעיקר מבוסטוואנה, נמיביה, מלאווי, טנזניה וזימבבואה.

עלו על מטוס או רכב ובואו לזמביה …ותצאו מבלי לשכוח את ספארי זמביה!


Source by Enestle Zimba

About admin

Check Also

דברים מהנים לעשות ב-Garden Route – דרום אפריקה

"אז איפה נתיב הגן?" אולי תשאל. זהו קטע של 200 ק"מ מקו החוף הדרום אפריקאי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments