מדריך גס לאופני הרים

שמעתם על כמה שבילי אופניים בקרבת מקום ועכשיו אתם חולמים על הרפתקאות שטח. אז איזה סוג אופניים אתה צריך? אם אתה רק מתחיל, עדיף להתחיל בקטן ולהתקדם למעלה, הן בהשקעה של אופניים והן ברמת השטח שאתה רוצה לרכוב עליו.

התחל עם תקציב. אין טעם לקנות MTB (MounTain Bike) מהשורה הראשונה, רק כדי להבין שאין לך זמן או שאינך מתעניין ברכיבה על אופני שטח כפי שחשבת. שוחח עם פקיד מכירות בחנות אופניים מקומית, ונסה כמה דגמים כדי לקבל תחושה של הנסיעה. חנויות כלבו גדולות יותר מוכרות אופניים זולים, אבל זכרו שאתם מקבלים מה שאתם משלמים עליו, ולא תקבלו את השירות לאחר המכירה שחנות אופניים מקומית תיתן לכם. כמו כן, בדוק את העיתון הקהילתי שלך לגבי אופניים משומשים.

לא משנה מה המחיר, לכל אופני ההרים יש את התכונות הבסיסיות הבאות. ההבדל בין אופניים של 200$ לכאלה שנמכרים ב-3000$ הוא הרכיבים, החומרים והתוספות, אותם נמחיש:

מִסגֶרֶת

מסגרת בסיסית תהיה חלקי אלומיניום או פלדה חלולים המרותכים זה לזה. מתכת עגולה בצורה מושלמת חזקה באותה מידה מכל הצדדים, עם זאת, אופניים גבוהים יותר יהיו סגלגלים יותר, גבוהים יותר מאשר רחבים. הסיבה לכך היא שרוב הלחץ על אופניים הוא למעלה ולמטה, לא מצד לצד. ככל שעולים במחיר, המסגרת יכולה להיות עשויה משילוב של אלומיניום וסיבי פחמן, חומר קל וחזק יותר המאפשר ליצרן לבנות מסגרת בכל צורה שהיא.

בַּלָמִים

רוב האופניים משתמשים בבלמים שלוחים או "v". ידיות על הכידון מושכות בכבל. הכבל מחובר לסט מהדקים עם רפידות בלם. המלחציים מושכים אל שפת גלגל האופניים, ועוצרים את האופניים. כדי לבצע את הביצועים הטובים ביותר, הכבלים חייבים להיות מיושרים היטב והחישוקים צריכים להיות ישרים וללא לכלוך או מים, מה שלעיתים בלתי אפשרי בשטחים בוציים. לעתים קרובות יש להחליף את הרפידות, והחישוקים שלך יישחקו. עם זאת, הם מערכת פופולרית ואמינה.

עליית מדרגה היא הפסקות דיסק, שעובדות בדיוק כמו אלה שבמכונית שלך. אלה, שהוצגו בסוף שנות ה-90, משתמשים במערכת הידראולית כדי לסחוט רפידות בלם על דיסק הממוקם בחלק הפנימי של הגלגל. הביצועים אינם סובלים מלכלוך או מים, הם הרבה יותר אמינים, ומחזיקים מעמד זמן רב יותר מבלמים v. עם זאת, מלבד העלות והמורכבות המוגדלים, הם גם כבדים יותר.

גלגלי שיניים ומעבירים

הילוכים משמשים כך שהרוכב יכול לנוע בקצב קבוע לא משנה מה השטח או השיפוע. על אופניים עם הילוך אחד יש יחס הילוך של 1: 1 (בכל פעם שאתה מדווש על סיבוב אחד, הגלגל האחורי יסובב גם סיבוב אחד.) בדרך כלל היית רוצה ללכת מהר יותר מזה, ולכן ההילוכים רגילים להגביר את מהירות הצמיג האחורי כאשר אתה מדווש. יחס העברה נוח בכביש מהיר מישור הוא כ-6.5:1. עם זאת, כשאתה עולה, לא ניתן לגרום לגלגל האחורי ללכת מהר כל כך, אז היית מוכן לכיוון יחס של 1: 1. העבר הילוכים לפני שאתה צריך, מכיוון שאתה צריך שהשרשרת תנוע בצורה חלקה כדי לעבור.

מעביר הוא מכשיר להחלפת ההילוכים, נשלט על ידי הילוכים המחוברים לכידון. כבל מזיז קפיץ, אשר כופה את השרשרת על גלגל שיניים אחר (גלגלי השיניים בגלגל האחורי ובין הדוושות שלך).

הַשׁעָיָה

המתלים מעניקים לרוכב נוחות, סופג מהמורות ומהמורות בדומה לזו של רכב. הסגנונות נעים בין ללא מתלים (hardtail), למתלים מלאים (מלפנים ומאחור). בעוד שמערכות מתלים מוסיפות משקל לאופניים, ההחלפה היא נוחות והנאה טובים יותר. אופני הרים רבים וזולים ברמת הכניסה מגיעים כעת עם מתלים מלאים, אם כי hardtails בהחלט פחות יקרים. מערכות מתלים ברמה גבוהה יותר יספקו יותר ספיגת זעזועים ועמידות עם פחות משקל.

תכונות אלה יעזרו לך להחליט מה לחפש באופני הרים. כדי לחסוך עוד יותר כסף, חפשו מבצעים מיוחדים באביב ובסתיו. ברגע שיש לך את האופניים הנכונים, אתה בדרך להנות בשבילים.


Source by Chris Molnar

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments