למה סנפלינג זה כיף לכל הגילאים

סנפלינג קל למדי מבחינה פיזית ומאתגר מאוד מבחינה נפשית. דבר אחד שהוא יתרון גדול בסנפלינג כספורט הרפתקאות, הוא שניתן להפוך אותו לעדין או כמאתגר בהתבסס על הדרישות והעדפת המשתתף. בין שאר אתגרי ההרפתקאות, סנפלינג לוכד מדרגת גיל רחבה יותר בהשוואה לטיפוס, קניונינג, טיפוס הרים או רפטינג נהרות לבנים. מאפיין זה של סנפלינג הופך אותו לספורט נגיש כמעט לכל אחד בכל קטגוריית גיל.

סנפלינג היא פעילות הכוללת ירידה במשטח אנכי מגובה רב בחבל ומערכת סנפלינג ורתמה, הכל נעשה בסביבה ובשיטה מבוקרת לחלוטין. הסיכונים הכרוכים בסנפלינג עשויים להיות גדולים במידה ניכרת מכיוון שמדובר בגבהים הנעים בין 30 ליותר מ- 600 רגל בהתאם למיקום. לעומת זאת, סיכונים אלו מנוהלים במיומנות על ידי אנשי מקצוע מיומנים בסנפלינג בכל פעילות. גורם בסיסי זה הופך את הסנפלינג לספורט אידיאלי לילדים מגיל 5 ומעלה. סנפלינג יכול להיות ספורט הכיף האולטימטיבי ומקום נהדר להתפתחות פיזיולוגית ופסיכולוגית עבור משתתפים צעירים. היתרונות של סנפלינג לילדים כוללים:

שיפור תיאום עין-יד

הירידה האיטית בסנפלינג כוללת סדרה של התאמות חבל שנעשות ביד. הספורט מתרגל את הטכניקה של דיוק תנועת ידיים והתבוננות ויזואלית במקביל.

פיתוח התבוננות ומיומנויות חברתיות

להיות שומר מצוות יכול להיות אחד הגורמים שמונעים משתתף מתאונות עקב נסיבות בלתי צפויות. אימון והתמצאות נכון בסנפלינג, בשילוב עם התבוננות נמרצת, הם המפתח לחוויית סנפלינג מוצלחת ובלתי נשכחת. עבור קטינים, סנפלינג מודרך בדרך כלל על ידי מדריך מיומן. היכולת של המשתתף לעקוב אחר הוראות פשוטות ומורכבות, כמו גם לתת אמון במומחיות של אדם אחר אפילו בחלק המפחיד ביותר של הספורט, היא מיומנות אחת המפותחת בדרך כלל בסנפלינג.

בניית אמון

סנפלינג נותן למשתתף תחושה של הישג מסיבות שונות. חלקם עשויים להיות הישג בכיבוש פחד הגבהים שלהם; אחרים עשויים להיות תחושת הישג בכיבוש גבהים גדולים יותר. בסנפלינג, בניית אמון מפותחת גם בחלקים המוקדמים של האימון וההתמצאות. המשתתפים מרגישים בטוחים שכל אמצעי הבטיחות ננקטו לפני הסנפלינג. הם לומדים לסמוך על הידע שלימדו אותם ועל מיומנויות אמון שרכשו מלמידה כזו. בהשלמת סנפלינג מוצלח, רמות הביטחון מוגברות ככל שמרגישים תחושת הישג.

באופן יחסי, סנפלינג אינו מונע קשישים לעסוק בספורט, בתנאי שיש להם מצב בריאותי הולם. האדם המבוגר ביותר שסחף את המונע נרשם כאישה בת 94 שזה עתה שברה את השיא שלה בסנפיר ה -13 שלה. הכאב שהמשתתף חווה לאחר שסחף ממוקם בדרך כלל בפלג הגוף התחתון מכיוון שהוא כל הזמן במגע עם המשטח האנכי והרתמה, כאבים קלים נסבלים אפילו על ידי אנשים בגילאים. בקרב קשישים, סנפלינג הוכיח את עצמו כמועיל בהיבט הפסיכולוגי, שכן הספורט נותן להם תחושת ערך עצמי, הישג וביטחון.

בכל הדימוי שלו כספורט הרפתקאות בחוץ, כיף לדעת שסנפלינג יכול להיות ספורט של כולם. אתה יכול לעשות הרפתקה בודדת בסנפלינג או להיות בחברת בני משפחה וחברים וליהנות מהחוויה המרגשת היחידה מסוגה שסנפלינג יכול להציע!


Source by Adrian Barton

About admin

Check Also

טיולי יין חופי דרום אפריקה – עמק אלים עד קונסטנטיה

רק אניני יין אמיתיים יידעו שמסלול היין בדרום אפריקה הוא דנדי ממש. בעוד שהעמקים והגבעות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments