כתוב בלשון קסומה

תהית פעם מה אתה עושה בעסק הזה של כתיבה? הלוואי שהיית מגלה משהו קל יותר, כמו טיפוס הרים או קפיצת בנג'י או לימודי רוסית? אני יודע שכן. כמעט מדי יום.

אבל, מצד שני, לא הייתי משנה דקה מהשנים שביליתי בחיי הכתיבה המטורפים האלה. גם לא הייתי מחליף אף אחד מהחברים שרכשתי שהם משוגעים בדיוק כמוני על שדבק בזה כל הזמן הזה.

כולנו עושים בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות. אנחנו מוצאים דרך אם אנחנו באמת רוצים לכתוב.

האם אתה כותב כדי להרוויח הרבה כסף? או, להיות מפורסם ולהופיע ב-Oprah? או שאתה פשוט רוצה לכתוב את הספרים והסיפורים הטובים ביותר שאתה יכול כדי שאנשים אחרים ייהנו לקרוא את המילים שלך?

השג את הראשון הראשון, ואולי השניים הראשונים יגיעו אחריו, אבל גם אם לא, עשית משהו שרוב האנשים אף פעם לא עושים. השגת שביעות רצון עצמית בעבודה שנעשתה היטב.

כשרונות רבים נכנסים ליצירת ספר טוב. חלקם קל יותר ללמוד מאחרים. דבר אחד בטוח. או שאנחנו יצירתיים או שאנחנו לא. אף אחד לא יכול ללמד אותנו את זה. אבל אנחנו יכולים ללמוד לחדד את האומנות שלנו. כנראה אחד ההיבטים הקשים ביותר בכתיבה הוא לזהות מתי מצאנו את הקול שלנו.

סופרים הם כמו זמרים, יש להם קולות ברורים. הבעיה היא למצוא ולפתח את הקול הזה. כמו זמרים עלינו להתאמן, ללמוד את האומנות שלנו, למצוא את התשוקה שלנו, לפני שנוכל להתחיל לפתח את הקול הזה.

האם אתה יודע מדוע משוררים עושים לעתים קרובות את מיטב סופרי הפרוזה? כי הם, כמו זמרים, פיתחו קול. למד לשיר לקוראים שלך, ללכוד ולהערים אותם ואל תשחרר אותם עד שתסיים עם ה"שיר" שלך.

אף אחד לא יכול ללמד אותך קול כותב, אבל אתה יכול ללמוד איך לחפש אותו ולזהות מתי מצאת אותו, ולאחר שמצאת אותו, אתה יכול לחזק אותו.

הקול של הכותב שלך מתחיל בלב שלך, במוח שלך, בנשמתך. זה מגיע מהתפיסות שלך לגבי העולם שסביבך, והתפיסות האלה מגיעות משירי הערש שאמא שלך שרה, הסיפורים שאביך סיפר, האופן שבו המשפחה שלך הביעה אהבה, שמחה, שנאה וכעס. זה נובע מהאהבתי והלא אוהבים שלך, ממה שאתה נלהב ממנו. מכל זה אתה יכול לפתח קול ייחודי.

נניח שיצרת דמויות רב-ממדיות ורגשיות מוצקות, כתבת את הספר או הסיפור או המאמר הטוב ביותר שאתה יכול לכתוב. הכל שם: הגדרות רעננות, דיאלוג חד, תחושת מקום, קונפליקט, מיקוד נושאי, קצב טוב. הסיפור מקורי ומשורטט היטב, עם עלילות משנה ותפניות מעניינות. הפתעות וסימנים שהולכים יד ביד.

פיתחת קצב, נתת טון. סצנות והמשכים מציגים את הקורא בהתרגשות וזמן להירגע ולהרהר במה שקרה ומה עלול לקרות. למדת ותרגלת נקודת מבט עד שתהיה לך קר.

כולכם קראתם את המאסטר, את טכניקות הסופר המוכר של דווייט סוויין, כמובן, וכך תדעו מתי ואיך להפיל גופה דרך הגג.

אז למה אף אחד לא קונה את העבודה שלך? למה אתה ממשיך לקבל דחיות? או – גרוע מכך, פרצת את המחסומים, מצאת מוציא לאור ואז הספר שלך פשוט נמק על המדף. אז למה היצירות שלך לא נמכרות כמו שצריך?

סביר להניח שלא פיתחת קול משלך. קול ייחודי. אתה עדיין לא מדבר בלשון מושכת. עדיין לא למדת מה הופך את הסיפור שלך והדרך שבה אתה מספר אותו לעוצר נשימה לחלוטין, ייחודי רק לך.

אולי אוכל לעזור לך לפתור את הדילמה שלך. לפני שתתחיל לעבוד על הקול שלך קרא ונסה לזהות קול ביצירות של כותבים אחרים. חלקם פופולריים כי הם מספרים סיפורים מרגשים. הם אפילו לא סופרים טובים במיוחד. אבל אלה עם הכי הרבה עוקבים הם אלה עם קול מובהק שמעורב את הקורא בסיפורים גדולים. קרא עד שתוכל לזהות את הקול של אותם סופרים שמרגשים אותך.

כדי להתחיל לפתח את הקול שלך, תחילה שקול על מה אתה כותב. האם זה באמת מה שאתה רוצה לכתוב, מה שנועדת לכתוב? כשאתה יושב לכתוב, אתה חווה תשוקה חסרת מעצורים?

אם אתה יכול לענות בחיוב על השאלות האלה, כנראה שאתה בדרך לפתח את הקול שלך.

אם התשובה היא לא לשאלות האלה, אם אתה חושש ללכת למקום שבו אתה כותב, צריך להכריח את עצמך לעשות זאת, או אם אתה מבולבל ולא בטוח לגבי הקול שלך, הנה כמה דברים שאתה יכול לַעֲשׂוֹת.

א.שכתבו קטעים מספרים אחרים כפי שהייתם כותבים אותם. השתחררו, אל תפחדו להיות חדשניים, רשמו דברים שאולי לעולם לא תכתבו בדרך כלל. כמו שאומרים היום, לך לקצה. להיות קירח. כתוב את הדברים שתמיד רצית לכתוב, אבל מעולם לא היה לך את האומץ. עשה את זה הרבה בשביל תרגול.

ב. קרא משהו שכתבת לתוך רשמקול, ואז לך למקום שקט הרחק מחלל העבודה שלך, שב בחושך ובעיניים עצומות וראש פתוח הקשיב רק לקול הקול שלך. הו, אני יודע, זה לא נורא? אבל התגבר על הסלידה שלך והקשיב לקצב, לשיר שמילותיך שרות.

שימו לב להטיות בקול הקריאה שלכם עד שתרגישו את הקטע. לאחר מכן תקשיב שוב ונסה לחשוב היכן תוכל לשנות את הקצב, את הטון, את הקצב, להשתמש בעבודה חזקה יותר או להוריד שם תואר או תואר.

זו לא עריכה, אלא התאמת השיר, אם תרצו. הפעלת הדיאפרגמה של הכותב שלך.

ג. עכשיו, במקום לקרוא את הקטע, הפעל שוב את המקליט שלך, והפעם תעמיד פנים שאתה מספר את הסיפור שלך לקהל מסביב למדורה. עזוב ותהיה יצירתי. דבר בקול שלך. אל תסתכל על מה שכתבת. כלול קצת דיאלוג שבו זה עשוי לעזור, ממש מעל הראש שלך. צור מילולית. כעת, הקשיבו לקלטת ורשמו את הסיפור שלכם כמו שסיפרתם אותו, במקום איך שכתבתם אותו לראשונה. עשו זאת הרבה ותפתחו קול ייחודי רק לכם. לאחר מכן תכתוב בלשון מושכת.


Source by Velda Brotherton

About admin

Check Also

ויסלר, קולומביה הבריטית – מגרש משחקים לכל ימות השנה

Whistler, שבו אתה יכול לעשות סקי, סנובורד ומגלשת בחורף ולרכוב על אופניים, לטייל וגולף בקיץ; …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments