יוהנסבורג כיעד תיירותי ברמה עולמית

לעתים קרובות מתעלמים מיוהנסבורג כיעד תיירותי בדרום אפריקה, כאשר קייפטאון והפארק הלאומי קרוגר הם באופן מסורתי היעדים המועדפים למבקרים במדינה. נראה שחלק מהסיבה לכך היא העובדה שיהנסבורג לא שיווקה את עצמה כיעד תיירותי מספיק חזק, למרות שיש לה מספר מקומות עניין שווים ומשמעותיים מבחינה היסטורית.

ביוהנסבורג יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר מכל עיר באפריקה, ויש לה עבר צבעוני וגם הווה מרגש.

יוהנסבורג היה המיקום של בית הסוהר הישן של הפורט שבו שוכנו אסירים פוליטיים רבים בתקופת האפרטהייד כולל נלסון מנדלה, מהטמה גנדי, אלברט לותולי ורוברט סובוקווה. כיום יכולים המבקרים לצאת לסיורים בכלא הפורט הישן, שנשמר כאטרקציה תיירותית. האזור שבו הוא ממוקם נקרא Constitution Hill, ונקרא על שם בית המשפט החוקתי שחולק את הרכוש עם בית הסוהר הישן של Fort Fort.

גן החיות של יוהנסבורג הוא עוד אטרקציה שווה למבקרים. הוא ביתם של יותר מ-2050 בעלי חיים, ואחת מההצעות הייחודיות שלו היא ספארי הלילה שלו, המאפשרים למבקרים לחקור את גן החיות לאור הירח ולצפות בבעלי החיים הליליים הרבים של גן החיות.

ביוהנסבורג יש גם חיי לילה תוססים וכמות גדולה של בידור תרבותי ומוזיקלי. בעיר מתקיים פסטיבל ג'אז שנתי פופולרי, Jazz on the Lake, המתקיים בתחילת ספטמבר ובו מספר אמני ג'אז ידועים מקומיים ובינלאומיים.

עוד פעילות כדאית לתיירים היא ביקור בסווטו, עיירה מטרופולינית תוססת בפאתי יוהנסבורג. לסווטו היה חלק משמעותי בהיסטוריה של דרום אפריקה ויש לה מספר אתרים היסטוריים משמעותיים.

ב-16 ביוני 1976 התרחשו בסווטו מהומות אלימות כאשר ילדי בית ספר אפריקאים לקחו את המאבק נגד האפרטהייד לידיים והפגינו נגד הממשלה שדרשה מהם ללמוד באפריקנס במקום בשפות הבית שלהם. ילדים רבים מתו במהלך המהומות הללו, המפורסם ביותר היה הקטור פיטרסון בן ה-12 שנורה על ידי משטרת האפרטהייד. כיום, מוזיאון הקטור פיטרסון בסווטו מוקדש לזכרו של הקטור פיטרסון ושאר הילדים שמתו במהומות בסווטו.

בנוסף למוזיאון הקטור פיטרסון, סוטו מציעה למבקרים את ההזדמנות לבקר בביתו הישן של נלסון מנדלה ולאכול אוכל מסורתי ולשתות בירה מסורתית במספר מסעדות המנוהלות על ידי המקומיים. לצעירים ולצעירים ברוחם, Soweto מציעה קפיצת בנג'י בקפיצת הבנג'י היחידה בעולם בין שני מגדלי קירור. סנפלינג וקפיצות ראפ מוצעים גם במגדלי סוטו.

ליוהנסבורג יש הרבה מה להציע כיעד תיירותי, והיא בהחלט צריכה להיות במסלול של כל מבקר בדרום אפריקה בגלל האטרקציות המגוונות, המרגשות והמעניינות המוצעות.


Source by Johnny Peters

About admin

Check Also

מה קרה אי פעם לצלילה כספורט?

אני צלילה משנת 1993 ובמקצועי מאז 1995. בשנים אלו ראיתי שינוי בענף הצלילה ובמיוחד הרעיון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments