חמשת סוגי האופניים הנפוצים ביותר

מאז שקודמי האופניים המודרניים הומצאו לראשונה בתחילת המאה ה-18, האופניים שימשו להנאה, תחבורה וספורט. כיום, הרוכבים מתמודדים עם אינספור סגנונות זמינים. להלן חמשת סוגי האופניים הנפוצים ביותר, יחד עם השימוש המיועד להם.

כְּבִישׁ

אופני כביש מתוכננים, כפי שהשם מרמז, במטרה הבלעדית של נסיעה בכביש. ניתן לזהות אותם בקלות על ידי השימוש הנפוץ בכידון המתעקל כלפי מטה. סגנון זה משתמש בדרך כלל בצמיגים צרים מאוד, והמסגרת קלת משקל. אופני כביש הם מהסוגים המהירים ביותר, וכמעט תמיד יש להם מספר הילוכים לשימוש אופטימלי במהירות גבוהה או בשיפוע. הרוכבים לרוב ימקמו את עצמם נשענים קדימה מעל הכידון תוך כדי דיווש.

הַר

אופני הרים מיועדים לרכיבת שטח. יש להם מספר הילוכים לרכיבה במעלה ובמורד גבעות, שבילים, שטיפות ושבילים בשיפועים משתנים. כדי להתמודד עם החול, הלכלוך, הבוץ והחצץ הנפוצים בשטח, דגמים אלה מצוידים בצמיגים רחבים עם ידיות כדי לספק אחיזה רבה יותר. במקום כידון מעוקל, כידון הרים בדרך כלל ישר. הרוכב בדרך כלל יושב זקוף בזמן רכיבה בסגנון זה.

היברידי

אופניים היברידיים הם כנראה הסגנון הנפוץ ביותר שנראה כיום. הם שילוב של אופני הרים ואופני כביש, מה שהופך אותם מתאימים למגוון סוגי שטח. הכידון ישר ותנוחת הישיבה זקופה, ממש כמו דגם הררי. המסגרת תהיה בדרך כלל קלת משקל, הצמיגים צרים וחלקים יותר, מה שגורם לרכיבות חלקות וקלות יותר על המדרכה. כמו בשני הסגנונות שמהם היא התפתחה, להיברידית יש בדרך כלל מספר הילוכים.

BMX

אופני BMX (אופניים מוטוקרוס) פופולריים מאוד בקרב רוכבי פעלולים, סוגים מסוימים של רוכבי שטח ובני נוער. סגנון ה-BMX מיועד בדרך כלל לאופני מסגרת קטנה יותר, בנויים בצורה חזקה כדי להתמודד עם נחיתות קשות ופעלולים אחרים. ניתן לסובב את הגלגל הקדמי והכידון 360 מעלות כדי לאפשר טריקים, ולדגמים יהיה רק ​​הילוך אחד. בשל האופי הקטן יותר של המסגרות, הרוכבים יעמדו בדרך כלל תוך כדי דיווש.

סַיֶרֶת

דגמי קרוזר נועדו לנוחות שימוש ונסיעה נוחה. כתוצאה מכך, הם פופולריים בקרב רוכבים מבוגרים שחדשים ברכיבה, או עושים זאת רק מדי פעם. קרוזרים מציעים תנוחת ישיבה זקופה והילוך קבוע, כך שהרוכב פשוט צריך לשבת ולהתחיל לדווש. הצמיגים הרחבים שלהם הופכים אותם נוחים. בשל מסגרות הפלדה הכבדות וההילוך היחיד שלהם, הם בדרך כלל איטיים למדי בהשוואה לרוב הסוגים האחרים.

לסיכום, יש מגוון רחב של אופניים הזמינים לכל אחד בשוק. לצד הדגמים הנפוצים ביותר המפורטים לעיל, ישנם כאלה המיועדים לשימושים ספציפיים, כגון דגמים צבאיים, דגמי כבאים, ואפילו מחזורי קרח, המיועדים לרכיבה על קרח. אז לא משנה מה אורח החיים שלך, יש אופניים בשבילך.


Source by Abigail Aaronson

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments