היעדים הטובים ביותר לסיור תרבותי בנפאל

נפאל בורכה ביופי טבעי עצום, מושכת ומקבלת בברכה מספר רב של אנשים מגוונים על בסיס שנתי. כאן, המטיילים נמשכים באופן טבעי לפעילויות הפנאי וההרפתקאות שהמדינה מצפה להם כמו קפיצת בנג'י, טיפוס הרים, רפטינג וכדומה. אבל נפאל היא יותר מסתם ארץ הרפתקנית מלאה ביופי צרוף! היכן שהסמטאות והאנדרטאות חושפות סיפורים ארכיאולוגיים ושם המקומיים מתארים את התרבות העשירה שהם ירשו מאבותיהם מלפני מאות שנים, למדינה הריבונית בהחלט יש הרבה היסטוריה שורשית חקוקה בדפי זהב שטרם חולקו ברחבי העולם.

ההיסטוריה העתיקה של נפאל חייבת להדהים את המבקרים ואם אתה מוקסם לגלות כמה מהיעדים התרבותיים הטובים ביותר של נפאל, הנה כמה מקומות שאסור לך לשכוח להתגייס למסלול שלך:

לומביני אוכלוסיה המונית עוקבת אחר הבודהיזם ותורתו של בודהה לחיות חיים בריאים ומאושרים. לומביני, בהיותו מקום הולדתו ומקום מרכזי בחייו של לורד בודהה, אכן אסור להתעלם ברגע שאתה בנפאל. כאן תגלו מנזרים ומוזיאונים שונים המציגים את השורשים והאמונות של הבודהיזם. מקדש Mayadevi הוא אחד המקדשים העתיקים ביותר, בעוד שעמודי אשוקה הם בין השרידים הפיסוליים המוקדמים ביותר. בשל חשיבותו הכבדה, לומביני גם גויס תחת אתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו בשנת 1997. לומביני, שנחשב לנווה מדבר של שלום, הוא מקום נהדר לעשות בו מדיטציה והרהור על החיים.

  • ג'אנקפור

מקדש ג'נאקי כאן עומד כסמל של אהבה שבו זוגות מבקרים כדי לקשור קשרים כשהם מונחים על ידי האמונה שזוגות המקבלים ברכות מהמקדש ישארו מאושרים לנצח. הארמון נבנה לפני שבע מאות שנה, והארכיטקטורה הייחודית שלו בסגנון המוגולי עושה אותו בולט בין השאר. המקום עצמו הוא מקום הולדתה של האלה ההינדית סיטה והבית שבו נישאה לורד ההינדי רם. עם זאת, ג'אנקפור היא מקום נהדר לבקר בכפרים המסורתיים של מיטילה ולהתמכר לתרבות המיתילה. מדובר במספר רב של שפות ומתגלה כדוגמה חיה להרמוניה דתית בקרב הנפאלים.

  • קטמנדו:

קטמנדו אכן נכנסת לרשימה מכיוון שהיא מכילה ריכוז צפוף של כמה מאתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. כמו כן, בהיותה עיר הבירה, נמצא שהרבה נפאלים נודדים ומתיישבים בה. לפיכך, ביקור בקטמנדו יהיה הזדמנות מצוינת להתבונן בתרבות ובמסורות המגוונות של האנשים. המקדש ההינדי Pashupatinath, שנבנה על ידי מלכי מאלה, מושך אליו חסידים מכל עבר. לעומת זאת, כיכרות דורבאר (ארמונות לשעבר) המעודנות זכו לכבוד כשהן מתארות את ההיסטוריה העשירה של נפאל. אם יש לך לוח זמנים קדחתני, ביקור ב-Swayambhunath Stupa יכול להוות הצצה למה שיש לומביני לתאר לגבי תורתו של בודהה. הסטופה הממוקמת בראש גבעה היא ללא ספק בונוס מכיוון שתזכו לראות את העמק כולו מלמעלה.

  • Muktinath:

ידוע כאחד המקדשים הגבוהים בעולם, Muktinath הוא ללא ספק מקום נהדר לצפות בו בשילוב בין טבע ותרבות. הנופים האקזוטיים של מוקטינאת הם ביתו של לורד וישנו, שהוא קדוש לבודהיסטים והינדים כאחד. למרות שהטמפרטורה מקפיאה, אנשים המתרחצים מ-108 זרעי המים מסביב למקדש הולכים להיות מחזה נפוץ, שכן מאמינים שהוא מביא ישועה לחסידים. מקדש מוקטינאת נחשב גם למקום בו מתקיימים היסודות החיוניים של החיים, כלומר אש, מים, אוויר, חלל ואדמה בהרמוניה טהורה ובאיזון מושלם.

מלבד הארבעה הללו, לנפאל יש עוד קומץ יעדים דתיים לבקר בהם. עם זאת, ארבעת אלה שנבחרו ביד, המשתרעים מצפון בהרים לדרום במישורים נושאים ערך רב בתוכם ומהווים גם מקום נהדר לשוטט בו בעת ביקור.


Source by Kiran Bista

About admin

Check Also

ויסלר, קולומביה הבריטית – מגרש משחקים לכל ימות השנה

Whistler, שבו אתה יכול לעשות סקי, סנובורד ומגלשת בחורף ולרכוב על אופניים, לטייל וגולף בקיץ; …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments