אופני הרים – האם הם באמת בשבילך?

אחד מענפי הספורט המהנים ביותר שאולי תרצו לעסוק בהם הוא קרוס קאנטרי או רכיבת שטח. זוהי פעילות מרגשת ונמרצת הדורשת ריכוז רב, כמו גם סיבולת וכוח, כדי לאפשר לחובבי הרכיבה לסיים את כל קטע השביל בו הם מתכוונים לעבור. אם אתה מאלה ששוקלים ברצינות לאמץ פעילות ספורטיבית זו, אז חשוב לדעת כמה עובדות על אופני הרים כדי לקבוע אם זה באמת בשבילך, או אם אתה עומד בפעילויות הקפדניות שהספורט הספציפי הזה מציע .

אופני הרים, או אופני שטח, נעשים בדרך כלל עם אופני הרים שתוכננו במיוחד כדי לעמוד בקשיחות של השביל איתו תתמודד. אופני הרים אלו בדרך כלל טובים במשא ומתן בירידות תלולות, שבילי עפר, סלעים ושטיפות, כבישי עצים, כבישים לא אחידים, וכמעט כל סוג של שביל שבו אתה בהחלט תיתקל כשאתה ביציאה לשטח. הגלגלים של אופני ההרים הללו עומדים בקוטר של עשרים ושישה אינץ' והצמיגים שלהם רחבים בדרך כלל כדי לאפשר לך להשיג אחיזה טובה גם בשטח לא אחיד. הגוף שלו גם בנוי בצורה שהוא יכול לספוג מהמורות וזעזועים שהנתיבים הלא אחידים האלה עלולים להביא.

לרוב אופני ההרים יש גם סטים שונים של הילוכים בגלגל האחורי, מה שמאפשר לחובבי הרכיבה להחליף הילוך לפי ראות עיניהם בדיוק כמו מה שעושים עם אופנועים או מכוניות כשיוצאים בעלייה או בירידה. גלגלי שיניים אלה מועילים במיוחד כאשר אתה מנסה להאיץ, או להקל על הלחץ על הרגליים על ידי הורדת ההילוכים ולהפוך אותם לקל מאוד לדווש.

הכידון של אופני ההרים הוא מתכות ישרות, רחב יותר מכתפי רוכב האופניים בקירוב ארבעה עד שישה סנטימטרים, ובתורו מחובר לגוף האופניים בצורה כזו שרוכב האופניים יצטרך להתכופף מעט. כדי לאחוז בו היטב. אולי תחשבו שזו תהיה עמדה מאוד לא נוחה אבל תופתעו לגלות שזה בדיוק ההפך. למעשה, מיקום כיפוף זה יכול לסייע לך לחתוך את גרירת הרוח ביעילות רבה יותר מאשר כאשר אתה נמצא ביציבה ישרה.

רכיבה על אופני הרים היא דרך מצוינת ליהנות מסופי השבוע. לא רק שתאפשרו לעצמכם לראות נופים מרהיבים בזמן שאתם יוצאים למסע הקרוס קאנטרי, אתם גם תעניקו לעצמכם פעילות גופנית נפלאה ומהנה שיכולה להועיל מאוד לגוף שלכם.


Source by Suzie Sanchez

About admin

Check Also

כיצד לבחור את הסוג הנכון של דוושת אופניים: פלטפורמה מול קליפ מול קליפלס

בחירת דוושות האופניים האידיאליות עבורך: ישנם שלושה סוגים בסיסיים של דוושות אופניים. יש פלטפורמה, קליפ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Recent Comments